Close

Kris Gorski

Inżynier dźwięku, producent i kompozytor

Urodziłem się  w Poznaniu. Edukację muzyczną zacząłem od Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego. Czas liceum to 5 lat spędzonych w Anglii. Po maturze udałem się do Paryża, gdzie ukończyłem studia i otrzymałem dyplom inżyniera dźwięku w SAE Paris.

Później nastąpił intensywny okres pracy w paryskim świecie muzycznym i telewizyjnym – najpierw jako realizator/producent, potem również jako kompozytor. Po 16 latach pobytu we Francji wróciłem do Polski, gdzie kontynuuję swoją pracę jako producent i kompozytor. Od wielu lat współpracuję z telewizją (TVP, Polsat) oraz wieloma artystami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Piszę muzykę głównie do filmowych produkcji dokumentalnych, reklam oraz piosenek. Produkuję muzykę taką która do mnie przemawia. Jest to gażą mojego zaangażowania w każdy projekt i przez to rezultatu końcowego. Łącznie w moim dorobku mam ponad 100 płyt. Jako kompozytor napisałem muzykę do wielu projektów.

Udzielam się również jako wykładowca dzieląc się moją wiedzą i pasją z innymi. Niedawno rozpocząłem współpracę z Politechniką Gdańską.

Od 2005 roku współtworzę firmę APS, która zajmuje się produkcją aktywnych monitorów studyjnych, z dużym powodzeniem reprezentując polską myśl technologiczną na całym świecie.

Od dwóch lat mieszkam w Trójmieście z którego chcę stworzyć kolejne Nashville 🙂

Moim bratem muzycznym od wielu lat jest Piotr “Miki” Mikołajczak. To on sprowadził mnie z powrotem do Polski i jemu zawdzięczam poznanie tylu wspaniałych muzyków i dusz artystycznych.

 

Firmy:

Sony Music France,  Naive, TF1 i ARTE, TVP1, Polsat, Rock’n’Roll Production, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Politechnika Gdańska, Sopockie Korzenie, Trefl spośród wielu innych.

Ludzie:

Andrzej Krauze, Artur Żmijewski, Agnieszka Kiepuszewska, Anna Dereszowska, Anita Rywalska, Bartek Dzikowski, Carine Erseng, Danuta Stenka, Derwent Hannon, Eva Żmijewska, Fabienne Thibeault, Jarosław Boberek, Jean-Pierre Debarbat, Joanna Jabłczyńska, Kinga Preis, Krystyna Prońko, Krzysztof “Jawor” Jaworski, Krzysztof Kiliański, Krystyna Tkacz, Lechosław Pik, Lois Andréa, Magdalena Różczka, Małgorzata Foremniak, Marek Kościkiewicz, Ménage à Troi, Mietek Szcześniak, Piotr “Miki” Mikołajczak, Ridan, Clementine, Valentin Garnier, Veronique la Berre, Victor Barange, ZUT,  oraz wielu innych.

Wybrane projekty

Rozmowy Noca

Not Evil just Wrong

Le Bleu de L’Ocean,

Sous le Soleil

Jeżeli zapomnimy o nich

Operacja życie

 

 

Grunge

Tacy Sami

Solistki

Moje dziecko jest Aniołem

Le rêve ou la vie

Anticonstitutionnellement

Silence

Sachons dire NON

Libre d’avancer

Couleur Café

Seguido