O nas - Audioplanet

Kris Górski

Urodziłem się w Poznaniu. Edukację muzyczną zacząłem od Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego. Czas liceum to 5 lat spędzonych w Anglii w Brockwood Park. Po maturze udałem się do Paryża, gdzie ukończyłem studia i otrzymałem dyplom inżyniera dźwięku w SAE Paris.

Później nastąpił intensywny okres pracy w paryskim świecie muzycznym i telewizyjnym – najpierw jako realizator/producent, potem również jako kompozytor. Po 16 latach pobytu we Francji wróciłem do Polski, gdzie kontynuuję swoją pracę jako producent i kompozytor. Od wielu lat współpracuję z telewizją (TVP, Polsat) oraz wieloma artystami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Piszę muzykę głównie do filmowych produkcji dokumentalnych, reklam oraz piosenek. Produkuję muzykę taką, która do mnie przemawia. Angażuję się w każdy projekt. Łącznie w moim dorobku mam ponad 100 płyt. Jako kompozytor napisałem muzykę do wielu projektów, o których można poczytać w moim portfolio.

Udzielam się również jako wykładowca, dzieląc się moją wiedzą i pasją z innymi. Niedawno rozpocząłem współpracę z Politechniką Gdańską. Od 2005 roku współtworzę firmę APS, która zajmuje się produkcją aktywnych monitorów studyjnych, z dużym powodzeniem reprezentując polską myśl technologiczną na całym świecie. Od 2013 mieszkam na pomorzu.

Artyści

Andrzej Krauze, Artur Żmijewski, Agnieszka Kiepuszewska, Anna Dereszowska, Anita Rywalska-Sosnowska, Bartek Dzikowski, Carine Erseng, Danuta Stenka, Derwent Hannon, Eva Żmijewska, Fabienne Thibeault, Jarosław Boberek, Jean-Pierre Debarbat, Joanna Jabłczyńska, Kinga Preis, Krystyna Prońko, Krzysztof “Jawor” Jaworski, Krzysztof Kiliański, Krystyna Tkacz, Lechosław Pik, Lois Andréa, Magdalena Różczka, Małgorzata Foremniak, Marek Kościkiewicz, Ménage à Troi, Mietek Szcześniak, Piotr “Miki” Mikołajczak, Ridan, Clementine, Valentin Garnier, Veronique la Berre, Victor Barange, ZUT, oraz wielu innych.

Firmy

Sony Music France, Naive, TF1 i ARTE, TVP1, Polsat, Rock’n’Roll Production, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Politechnika Gdańska, Sopockie Korzenie, Trefl spośród wielu innych.

Opinie z Google

Z całego serca polecam studio Audioplanet! Pełen profesjonalizm, komfort pracy, przemiła, domowa atmosfera, wspaniali ludzie. Jedna z moich najlepszych sesji nagraniowych. Dziękuję! ❤
Ania Jopek
AudioPlanet to miejsce, w którym pasja, wiedza i doświadczenie łączy się w doskonałość. Dzięki Krisowi to miejsce ma duszę i niepowtarzalny klimat – tak potrzebny w procesie twórczym. Bez chwili wahania polecam całym sercem zarówno miejsce, jak i jego właściciela.
Grzesiek Stasiuk
Kris, to dobry duch nagrań studyjnych, pasjonat i kosmita – jeśli szukasz miejsca gdzie możesz nagrać swoje utwory bez napinki w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze uderzaj do Studia Audioplanet. Położone z dala od zgiełku miejskiego studio jest super opcją na skoncentrowanie się na pracy. Polecam!
Aga Kiepuszewska
Miałem wielką przyjemność pracować z Krisem przy instrumentalnych nagraniach klasycznych muzyki fortepianowej. Pracę Krisa charakteryzowało niesamowite wyczucie akustyki przestrzeni, w pełni trafiony dobór sprzętu do uwiecznienia brzmienia nagrywanego instrumentu, a także pełen profesjonalizm zarówno pod kątem tak jakości, ale też komunikacji i terminowości przy miksie i masteringu. Efekty przerosły moje oczekiwania. Z pełnym przekonaniem polecam Audioplanet — współpracując z Krisem traficie w dobre ręce!
Mateusz Papiernik
Znakomite Studio Nagrań! Szybko, skutecznie, profesjonalnie. W znakomitej atmosferze pracy.
Piotr Krępeć
Profesjonalizm od początku do końca. Studio przemyślane i świetnie wykonane, sprzęt najwyższej klasy, a wisienką na torcie jest Kris – realizator z powołania, który poza ogromnym doświadczeniem jest nade wszystko niesamowicie sympatycznym człowiekiem, który ma świetne podejście do klienta. Zdecydowanie polecam.
Marek Grącki
Klimatyczne, świetnie wyposażone miejsce, którym zarządza wspaniały Człowiek. Takie zestawienie daje gwarancję, że każdy muzyk, który tam zawita, poczuje się jak w domu.
Lechosław Pik