O nas - Audioplanet

Kris Górski

Kris Górski – w swojej długiej i bogatej karierze w branży muzycznej, łączy wiele ról, a mnogość ta sprowadza się do jednej niezaprzeczalnej prawdy. Bez względu na to, czy działa jako solista, inżynier dźwięku, kompozytor, twórca ścieżek dźwiękowych, pedagog czy wykonawca, to muzyka zawsze w nim rezonuje najgłębiej. Od neoklasycyzmu i subtelnych brzmień, po przestrzenne i rozległe krajobrazy bazujące na polskim dziedzictwie, każda jego produkcja muzyczna jest wyjątkowa.

Po wielu latach poza granicami Polski, życiowa droga przyprowadziła go z powrotem do ojczyzny, gdzie pracuje jako muzyk i producent. Wychowany w Poznaniu, rozpoczął formalną edukację w Szkole Muzycznej nr 1 im. Henryka Wieniawskiego, ale szkołę średnią ukończył w Wielkiej Brytanii. Nieustanna chęć nauki skierowała Krisa do słynnego Instytutu SAE w Paryżu ( https://www.sae.edu/gbr/about-us/our-history/ ), co zaowocowało ponad dekadą twórczej pracy w stolicy Francji.

Jako inżynier dźwięku ma w dorobku, ponad 150 albumów innych artystów. Nie dziwi zatem fakt, że w swoich oryginalnych nagraniach dąży do doskonałości. 

Muzyka Krisa dotyka słuchacza głęboko, wywołuje emocje, skłania do refleksji, napawa nadzieją. Najlepszym tego przykładem jest jego najnowsze dzieło, „Impromptu Session 1” 

(X. 2023) Album skomponowany wraz z uznanym gitarzystą Piotrem Krępeciem. Ich muzyka jest pełna głębokiej prostoty, rysująca przepiękne i wielowymiarowe pejzaże dźwiękowe. Płyta jest obiecującą zapowiedzią przyszłych wydawnictw. 

(link –  https://impromptusessions.com)

Kris nadal utrzymuje kontakt z muzykami i producentami filmowymi z Francji, Anglii i Danii. Aby rozwijać te relacje, stworzył APS, które oferuje jakościową przestrzeń i najlepsze warunki dla profesjonalistów pracujących w branży nagraniowej. W tym także dostęp do światowej klasy studia nagraniowego i firmy produkcyjnej AudioPlanet.

Od ponad dwóch dekad pasją Krisa jest także edukacja nowych pokoleń artystów. Z wytrwałością i determinacją przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie innym muzykom i producentom. Realizuje swą misję nauczania m.in. na Politechnice Gdańskiej, a także poprzez prowadzenie własnego kanału YouTube „Na Setkę” i udział w niezliczonych seminariach. 

Dołącz do Krisa Górskiego, który nadal rozwija swoją twórczość. To jest jakościowa podróż, a wyniesiesz z niej wartości, które zostaną z Tobą już na zawsze.

Artyści

Andrzej Krauze, Artur Żmijewski, Agnieszka Kiepuszewska, Anna Dereszowska, Anita Rywalska-Sosnowska, Bartek Dzikowski, Carine Erseng, Danuta Stenka, Derwent Hannon, Eva Żmijewska, Fabienne Thibeault, Jarosław Boberek, Jean-Pierre Debarbat, Joanna Jabłczyńska, Kinga Preis, Krystyna Prońko, Krzysztof “Jawor” Jaworski, Krzysztof Kiliański, Krystyna Tkacz, Lechosław Pik, Lois Andréa, Magdalena Różczka, Małgorzata Foremniak, Marek Kościkiewicz, Ménage à Troi, Mietek Szcześniak, Piotr “Miki” Mikołajczak, Ridan, Clementine, Valentin Garnier, Veronique la Berre, Victor Barange, ZUT, oraz wielu innych.

Firmy

Sony Music France, Naive, TF1 i ARTE, TVP1, Polsat, Rock’n’Roll Production, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Politechnika Gdańska, Sopockie Korzenie, Trefl spośród wielu innych.

Opinie z Google

Z całego serca polecam studio Audioplanet! Pełen profesjonalizm, komfort pracy, przemiła, domowa atmosfera, wspaniali ludzie. Jedna z moich najlepszych sesji nagraniowych. Dziękuję! ❤
Ania Jopek
AudioPlanet to miejsce, w którym pasja, wiedza i doświadczenie łączy się w doskonałość. Dzięki Krisowi to miejsce ma duszę i niepowtarzalny klimat – tak potrzebny w procesie twórczym. Bez chwili wahania polecam całym sercem zarówno miejsce, jak i jego właściciela.
Grzesiek Stasiuk
Kris, to dobry duch nagrań studyjnych, pasjonat i kosmita – jeśli szukasz miejsca gdzie możesz nagrać swoje utwory bez napinki w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze uderzaj do Studia Audioplanet. Położone z dala od zgiełku miejskiego studio jest super opcją na skoncentrowanie się na pracy. Polecam!
Aga Kiepuszewska
Miałem wielką przyjemność pracować z Krisem przy instrumentalnych nagraniach klasycznych muzyki fortepianowej. Pracę Krisa charakteryzowało niesamowite wyczucie akustyki przestrzeni, w pełni trafiony dobór sprzętu do uwiecznienia brzmienia nagrywanego instrumentu, a także pełen profesjonalizm zarówno pod kątem tak jakości, ale też komunikacji i terminowości przy miksie i masteringu. Efekty przerosły moje oczekiwania. Z pełnym przekonaniem polecam Audioplanet — współpracując z Krisem traficie w dobre ręce!
Mateusz Papiernik
Znakomite Studio Nagrań! Szybko, skutecznie, profesjonalnie. W znakomitej atmosferze pracy.
Piotr Krępeć
Profesjonalizm od początku do końca. Studio przemyślane i świetnie wykonane, sprzęt najwyższej klasy, a wisienką na torcie jest Kris – realizator z powołania, który poza ogromnym doświadczeniem jest nade wszystko niesamowicie sympatycznym człowiekiem, który ma świetne podejście do klienta. Zdecydowanie polecam.
Marek Grącki
Klimatyczne, świetnie wyposażone miejsce, którym zarządza wspaniały Człowiek. Takie zestawienie daje gwarancję, że każdy muzyk, który tam zawita, poczuje się jak w domu.
Lechosław Pik