Studio

Wokal

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w realizacji nagrań zapewniamy najwyższą jakość w procesie rejestracji Twoich ścieżek wokalnych, używamy jedynie najlepszych mikrofonów, ale to nie wszystko. W ramach sesji otrzymujesz również wszelką pomoc koncepcyjną. Specjalnie dla Ciebie możemy zaprosić do studia naszego osobistego trenera wokalnego, który w zaciszu studia produkcyjnego swoją wrażliwością potrafi zmotywować i odpowiednio wesprzeć każdego.

Instrumenty indywidualne

W naszej pracowni nagrywamy również instrumenty solowe. Posiadamy bogatą kolekcję mikrofonów, co pozwala nam dobrać model doskonale dopasowany do sytuacji, jak również okazjonalnie eksperymentować w celu osiągnięcia dźwięku najlepiej dopasowanego do całości miksu nagrywanej kompozycji i tym samym osiągnąć oczekiwany efekt. Większe projekty realizujemy na zewnątrz w zaprzyjaźnionych studiach nagraniowych lub w systemie On The Road.

fedorowa

Muzyka klasyczna

Nagrywamy zarówno pojedyncze instrumenty, kwartety, chóry jak i orkiestry kameralne i symfoniczne. Pomagamy w doborze miejsca nagrań oraz oszacowaniu kosztów produkcji. Możemy przekazać nagrane ślady do dalszej obróbki lub też dokonać niezbędnej edycji oraz zgrania w naszej pracowni. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz solidne przygotowanie merytoryczne pozostawiamy do Waszej pełnej dyspozycji, bo kochamy muzykę klasyczną!

 

Live

Nagrania z koncertów na żywo możemy wykonać w dwójnasób, tj. korzystając z mikrofonów użytych do nagłośnienia oraz dodatkowo wspomagając je mikrofonami ustawionymi specjalnie w celu nagrania występu. Tak otrzymany materiał możemy następnie poddać obróbce oraz zgraniu i masteringowi. Istnieje również możliwość dogrania dodatkowych ścieżek w studiu lub ewentualna zamiana ścieżek live na studyjne. Na Wasze życzenie możemy również zorganizować nagranie koncertu “w locie” tak, aby zaraz po koncercie materiał był dostępny w formie masteru audio bezpośrednio na stronie www lub w małych limitowanych seriach na nośnikach CD.

On the Road

Są miejsca które charakteryzują się ciekawą akustyką – od kościołów poprzez domy prywatne (tak jak to zrobili Led Zeppelin przy albumie “IV”), aż po bardziej egzotyczne miejsca, jak lasy czy ruiny zamków. Możemy nagrywać wszędzie tam, gdzie sobie tylko wymarzysz! Nasz sprzęt jest w pełni mobilny i zapewnia optymalne warunki w czasie nagrań. Dzięki 5 mikserom indywidualnym muzycy mają zapewniony studyjny odsłuch, gdziekolwiek odbywa się sesja nagraniowa. 30 światowej klasy mikrofonów daje komfort wyboru i pobudza kreatywność. Dysponujemy również dużą ilością paneli akustycznych, dzięki którym miejsca teoretycznie nieprzystosowane do nagrań, potrafimy zmienić w inspirującą akustycznie przestrzeń.

Jeżeli macie własne koncepcje na realizację nagrań,
napiszcie do nas!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Miks

Do miksu używamy zarówno narzędzi analogowych (m.in. SSL X-Desk) jak i cyfrowych tj. wtyczek. Podstawowym i niezastąpionym narzędziem jest jednak para uszu Krisa. Pracujemy na platformach Digital Performer oraz Pro Tools 11 HD (kompatybilne z formatami AAF oraz OMF). W czasie procesu zgrywania używamy też wielu niecodziennych technik, aby nadać Waszym utworom wyjątkowego brzmienia.

W przypadku zgrania ścieżki dźwiękowej filmu detale formatów audio jak i video ustalamy na wstępie, aby zapewnić pełną kompatybilność. Wszystkie nasze zgrania są dostosowane do wymagań docelowych odbiorców (Telewizja, Radio itp). Typowym standardem jest EBU-R128 ale są też i inne.

Jesteśmy wszechstronni jeżeli chodzi o miksowanie muzyki różnorodnej stylistycznie. Nie zamykamy się więc tylko na pop, jazz, rock czy muzykę filmową.

Do odsłuchu służy nam cała paleta monitów firmy APS.

Mastering

Dobrze przygotowany miks nie wymaga wprawdzie dużych poprawek, ale zawsze wymagany jest ostatni szlif przed wysłaniem gotowego materiału do iTunes czy tłoczni płyt CD. Obecnie rynek oferuje różne media. Są to przede wszystkim płyty CD, sprzedaż on-line (m.in. iTunes, Amazon) plików niższej jakości (AAC, mp3), streaming (YouTube, Spotify, Soundcloud), pliki wysokiej jakości (np. 96kHz/24bit, które sprzedawane są przez wyspecjalizowane serwisy lub bezpośrednio przez artystę) oraz płyty winylowe. Każde z tych mediów nieco się od siebie różni. Trzeba zatem przygotować kilka wersji każdego utworu, z których każda będzie zoptymalizowana do danego mediów.

 

Poza klasycznym masteringiem wykonujemy również bardzo ważny etap zgrania ścieżki filmowej. Chodzi tu o conforming, a zatem proces sprawdzenia całej ścieżki w celu dostosowania jej do wymogów poszczególnych emitentów. Na przykład w przypadku reklam każde radio oraz stacja telewizyjna, kino czy serwis streamingowy mogą mieć indywidualne, czasami bardzo odbiegające od siebie wymagania. My, bazując na głównym miksie, conformujemy go do tych wymogów, zapewniając Tobie zadowolenie klienta i kolejne zamówienia. Ten proces jest również ważny w przypadku niezależnych produkcji filmowych jak np. dokumenty, reportaże itp.

Preprodukcja

Preprodukcja to proces przygotowywania utworu jeszcze przed jego nagraniem. Nie jest tajemnicą, że czas spędzony w studiu jest cenny. Naszym zadaniem na tym etapie jest zadbanie o to, by dla Was było cenne przede wszystkim to, co z tego studia wyniesiecie. Jeżeli odpowiednio wcześniej zaplanujemy wszystkie niezbędne działania, pomożemy Wam zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Ustalimy struktury kompozycji, aranże, wszystkie detale dotyczące samych nagrań – mówiąc krótko – cały przebieg produkcji.
Ponieważ preprodukcja jest to niezmiernie ważnym etapem w całym procesie produkcji utworu lub np. muzyki do filmu, służymy też naszą wiedzą w formie kosultancyjnej, pomagając artystom, zespołom oraz producentom ścieżek filmowych w określeniu czasu oraz budżetu potrzebnego do wykonania danego przedsięwzięcia.

Nośniki

Wszystkie nagrania są dostępne w formie cyfrowej. Archiwizujemy wszystkie nagrania przez okres dwóch lat. Na życzenie klienta możemy dostarczyć kopię na dysku twardym, kluczu USB lub nośniku optycznym (DVD, Blu-ray)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI